pl | en

The Foundation for Advanced Computer Studies

 

Aktualności


Pierwsze sukcesy platformy do wydawania, autoryzacji i rozliczania mobilnych instrumentów płatniczych nowej generacji mPOS FACS

Platforma FACS, to złożony system informatyczny zbudowany ze zintegrowanych komponentów takich jak system rozliczeniowy, CRM do obsługi klientów, aplikacja do autoryzacji transakcji płatniczych, system do ewidencji sprzedaży i programów lojalnościowych. Interfejsy do obsługi komponentów platformy są dostępne dla użytkowników przez przeglądarki WWW i w formie aplikacji mobilnych zintegrowanych z aplikacjami terminali mPOS.

Platforma FACS umożliwia świadczenie kompleksowych usług dla akceptantów w zakresie rozliczeń transakcji płatniczych, dzierżawy terminali i wsparcia prowadzenia ich działalności biznesowej.

Platformę wdrożono z sukcesem w firmach należących do klastra.

Obecnie Fundacja FACS pracuje nad zwiększeniem wydajności i skalowalności platformy poprzez zastosowanie systemu typu Software Defined Storage do bezpiecznego przechowywania dużych ilości danych o transakcjach i danych multimedialnych. Planowane jest również rozszerzenie funkcjonalności platformy o kolejne usługi w tym możliwość bezpiecznego przechowywania danych o transakcjach w chmurze.


Nowe podmioty w Klastrze Płatności

Zarząd fundacji FACS uprzejmie informuje o przyjęciu nowych podmiotów do Klastra Płatności, którego koordynatorem jest fundacja FACS.
Z dniem 8 maja 2015 do klastra dołączyły następujące firmy: Rosan Ltd., Kilohertz Sp. z o.o., Webnetix Sp. z o.o., Drift Masters Grand Prix Sp. z o.o., Dokumenty Sp. z o.o.


FACS pracuje nad pierwszym w historii polskim terminalem płatniczym mPos

Terminal będzie niewielkim urządzeniem wielkości telefonu komórkowego. Za pośrednictwem połączenia bluetooth będzie komunikować się ze smartfonem lub tabletem, na którym transakcja płatnicza będzie finalizowana w przeznaczonej do tego aplikacji.
http://forsal.pl/artykuly/808951,facs-pracuje-nad-pierwszym-w-historii-polskim-terminalem-platniczym-mpos.html


Jarosław Chałas z początkiem czerwca objął funkcję wiceprezesa zarządu FACS.

Na stanowisku tym zastąpił Arkadiusza Sugier.

Jarosław Chałas, radca prawny, założyciel i Partner Zarządzający Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy. Specjalista w dziedzinie prawa korporacyjnego, fuzji i przejęć oraz prawa kontraktów. Na rynku usług prawnych od ponad 20 lat.

Reprezentował interesy największych polskich i zagranicznych firm. Negocjował projekty prywatyzacyjne kluczowych polskich przedsiębiorstw państwowych, doradzał w złożonych procesach przejęć, fuzji, nabycia udziałów i akcji. Wspierał firmy i grupy kapitałowe w projektach restrukturyzacyjnych oraz inwestycyjnych. Sprawował m.in. funkcję Członka Rady Nadzorczej Mostostal Zabrze Holding SA, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Messenger Service Stolica SA (obecnie UPS Polska Sp. z o.o.) i Wiceprezesa Radomskiej Wytwórni Telekomunikacyjnej SA.

Koordynator na Polskę międzynarodowej sieci kancelarii prawnych Zumpano, Patricios & Winker. Ekspert Business Centre Club w zakresie prawa gospodarczego. Arbiter Sądu Polubownego przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie oraz Sądu Arbitrażowego przy PKPP Lewiatan. Niezależny rzeczoznawca Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców. Członek zarządu Baltic Bussines Forum.

Autor wielu opracowań z zakresu prawa gospodarczego oraz liczących się publikacji prawniczych. Ekspert, którego stanowisko prezentują czołowe media w Polsce.


Rozpoczęcie projektu mPOS fundacji FACS

Z dniem 1 grudnia 2013 roku do Zespołu realizującego projekt platformy do wydawania i obsługi elektronicznych instrumentów płatniczych nowej generacji fundacji na Rzecz Zaawansowanych Studiów Komputerowych dołączyli:

Dawid Kulbicki – Kierownik Projektu platformy FACS

Swoje doświadczenie zawodowe Dawid zdobywał w takich firmach jak eService, Euronet, PayU i IT Card (pl.linkedin.com/in/kulbicki).

Tomasz Cisowski – Kierownik Techniczny platformy FACS

Tomek swoje doświadczenie zawodowe w zakresie systemów płatniczych, zarządzania projektami, rozwoju produktów, zdobywał w firmach Novitus, eService S.A., Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A.

Grzegorz Nowakowski – Kierownik projektu mPOS

Grzegorz swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w fimach Accenture i Pentegy, jest również jednym z założycieli firmy Fastino, specjalizującej się w rozwiązaniach mPOS. (pl.linkedin.com/pub/grzegorz-nowakowski/0/801/276)

Cały zespół projektowy posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu systemów informatycznych, zarządzaniu projektami i rozwojem produktów na rynku płatności elektronicznych.


Dotacje na Innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość

Fundacja na Rzecz Zaawansowanych Studiów Komputerowych jako koordynator Powiązania Kooperacyjnego na Rzecz Teleinformatyki Net4Work podpisała umowę dofinansowanie realizacji Projektu pn.: "Platforma wydawania, autoryzacji i rozliczeń elektronicznych instrumentów płatniczych nowej generacji". Zakup jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Umowa o dofinansowanie została podpisana w ramach działania 5.1 Wspieranie rozwoju powiązań kooperacyjnych o znaczeniu ponadregionalnym osi priorytetowej 5 Dyfuzja innowacji Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013 
www.klasterplatnosci.pl  


 


Wydział Eletroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej

06.05.2011
Z dniem dzisiejszym Powiązanie Kooperacyjne na Rzecz Teleinformatyki Net4Work zyskało wyjątkowego członka. Jest nim Wydział Eletroniki i Technik Informacyjnych przynależący do najbardziej prestiżowej uczelni technicznej w Polsce, Politechniki Warszawskiej.


List intencyjny od Zarządu Województwa Świętokrzyskiego

17.05.2011
Fundacja FACS otrzymala list intencyjny od Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, w którym uznaje on, iż projekt Platformy Autoryzacji za pomocą Biometrii Głosowej ma kluczowe znaczenie dla jego rozwoju i jest zgodny z koncepcją Regionalnej Strategii Innowacji.
Zobacz dokument


Spring Biometric Summit

14.05.2011
W dniach 14 i 15 maja pod Warszawą miała miejsce konferencja na temat przyszłości biometrii głosowej: Spring Biometric Summit. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Fundacji FACS, firmy Algotech Polska Sp. z o.o. oraz Dom Doradztwa Biznesowego MM Monika Majcher.


mPay S.A.

21.04.2011
Dnia 21 kwietnia 2011 do Powiązania Kooperacyjnego na Rzecz Teleinformatyki Net4Work dołączyła spółka mPay S.A.


Voice Biometrics Conference

23.03.2011
W dniach 23 i 24 marca w Amsterdamie odbyła się konferencja poświęcona biometrii głosowej Voice Biometrics Conference. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Fundacji FACS, firmy Algotech Polska Sp. z o.o. oraz Dom Doradztwa Biznesowego MM Monika Majcher.


Power Price S.A.

14.12.2010
Z dniem 14 grudnia 2010 Powiązanie Kooperacyjne na Rzecz Teleinformatyki Net4Work zyskało kolejnego członka. Jest nim świadcżąca e-usługi spółka Power Price S.A.


Site S.A.

26.11.2010
W dniu dzisiejszym członkiem Powiązania Kooperacyjnego na Rzecz Teleinformatyki Net4Work została spółka Site S.A.


Algotech Polska Sp. z o.o.

11.10.2010
Do Powiązania Kooperacyjnego na Rzecz Teleinformatyki Net4Work dołączyła firma Algotech Polska Sp. z o.o.


Nauka po polsku. Informatyzacja czy indoktrynacja?

Żyjemy w dobie powszechnej informatyzacji. Stała się ona domeną strategiczną zarówno różnego rodzaju instytucji biznesowych, jak i jednostek naukowych. Informatyzacja tych ostatnich odgrywa szczególnie istotną rolę w procesie kształcenia oraz edukacji polskiego młodego pokolenia, o ile nie graniczy z indoktrynacją przejawiającą się w obowiązku przygotowywania prac w „jedynym słusznym formacie“. czytaj więcej


Nowi Członkowie Zarządu FACS

Jan Gliński posiada ponad 30-letnie, szerokie doświadczenie menadżerskie, zdobyte głównie w międzynarodowych korporacjach high-tech w Ameryce Północnej, Azji i Europie. Był bezpośrednio odpowiedzialny za P&L projektów o przychodach do ponad miliarda euro. Na początku lat 90-tych był współzałożycielem i rektorem innowacyjnej uczelni, Francusko-Polskiej Wyższej Szkoły Nowych Technik Informatyczno-Komunikacyjnych w Poznaniu. W 2008 roku założył Missions & Ventures w Singapurze, gdzie wraz z niezależną, międzynarodową grupą praktyków z długoletnim doświadczeniem biznesowym wspomaga zakładanie i rozwój firm technologicznych i finansowych. Od lipca 2012 jest Wiceprezesem Zarządu fundacji FACS.

 

Andrzej Leszek Zeibel posiada dziesięć lat doświadczenia jako menager finansowy/CFO w międzynarodowych spółkach (także o strukturze holdingowej). Odpowiedzialny za księgowość i podatki (w tym optymalizacje podatkową), administracje, sprawy prawne, IT i zakupy. Doświadczenie w połączeniach spółek i późniejszej integracji; doświadczenie we wprowadzaniu nowego księgowego, kadrowego i płacowego systemu informatycznego. Doświadczenie w zarządzaniu zespołami ponad 20 pracowników i pracujący dla spółek o zasięgu ogólnopolskim (więcej niż 10 oddziałów, struktura wielopoziomowa) i zatrudniających do 9.000 osób.

 

 


Raport o biometrii głosowej

24.07.2011
Powstał nowy raport o stanie rozwoju biometrii głosowej - "Security by Word of Mouth". Z pełnym opisem i podsumowaniem raportu zapoznać się można na stronie www.biometriaglosowa.pl


Biometria w działalności bankowej

28.06.2011
Podczas międzynarodowej konferencji biometrycznej Spring Biometric Summit 2011 odbyła się debata na temat biometrii w działalności bankowej. Z pełnym tekstem debaty zapoznać się można, kilkając w link


Prawie jedna trzecia klientów preferuje biometrię głosową do transakcji mobilnych

26.05.2011
Z sondażu przeprowadzonego przez Nuance za pośrednictwem Twitter’a wynika, iż znaczenie biometrii głosowej w systemach bezpieczeństwa i kontroli tożsamości wśród użytkowników telefonów komórkowych silnie wzrasta. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami sondażu na temat popularności biometrii głosowej opublikowanymi na www.biometriaglosowa.pl


Top Consulting Conferences & Trainings

24.09.2010
Do Powiązania Kooperacyjnego na Rzecz Teleinformatyki Net4Work dołączyła firma Top Consulting Conferences & Trainings.


Disruptive Concepts Sp. z o.o. w Powiązaniu Kooperacyjnym

24.08.2010
Z dniem 23 sierpnia Powiązanie Kooperacyjne na Rzecz Teleinformatyki Net4Work zyskało kolejnego Kooperanta - Disruptive Concepts Sp. z o.o.


Kolejny członek Powiązania Kooperacyjnego Net4Work

20.08.2010
Do Powiązania Kooperacyjnego na Rzecz Teleinformatyki Net4Work dołączyła kolejna firma. Jest nią Globe Mind Sp. z o.o.


Nowe Powiązanie Kooperacyjne

20 września 2012 r. z inicjatywy FACS zostało utworzone Powiązanie Kooperacyjne pod nazwą „Wspólnota na rzecz rozwoju innowacyjnych metod płatności”. Umowa o współpracy została zawiązania pomiędzy 16 instytucjami aby wspólnie realizować projekt obejmujący budowę platformy dla innowacyjnych metod płatności. Ideą projektu jest stworzenie platformy do obsługi elektronicznych instrumentów płatniczych nowej generacji będącej uniwersalnym systemem autoryzacji i rozliczania transakcji bezgotówkowych.

W ramach prowadzonych przez Wspólnotę działań związanych z realizacją projektu stworzenia platformy do obsługi elektronicznych instrumentów płatniczych nowej generacji w dniu 8 października 2012 roku został podpisany List Intencyjny pomiędzy FACS a eCard S.A. eCard S.A. jest jednym z wiodących Agentów Rozliczeniowych w Polsce świadczący pełen zakres usług rozliczania płatności online oraz offline.

Przedmiotem Listu Intencyjnego jest współpraca pomiędzy stronami przy realizacji projektu oraz późniejsza współpraca komercyjna po zakończeniu realizacji projektu.

W ramach prowadzonych przez Wspólnotę działań związanych z realizacją projektu stworzenia platformy do obsługi elektronicznych instrumentów płatniczych nowej generacji w dniu 25 października 2012 roku został podpisany List Intencyjny pomiędzy Wspólnotą na rzecz rozwoju innowacyjnych metod płatności a Klastrem Copenhagen Finance IT Region. Klaster Copenhagen Finance IT Region z siedzibą w Kopenhadze i skupia najważniejsze podmioty z branży technologicznej  oraz instytucje naukowe z regionu.

Przedmiotem Listu Intencyjnego jest nawiązanie współpracy pomiędzy klastrami przy realizacji projektu.


Nowy podmiot w Powiązaniu Kooperacyjnym Net4Work

18.08.2010
Dnia 18 sierpnia 2010 roku do Powiązania Kooperacyjnego na Rzecz Teleinformatyki Net4Work dołączyła firma SLM Consulting Sp. z o.o.


Zniewolone ministerstwa

16.08.2010
Zobacz najnowszy artykuł z "Newsweeka" na temat skali wykorzystania wolnego oprogramowania w polskich ministerstwach.
Pobierz skan


Playlink S.A.

15.04.2010
Z dniem 15 kwietnia 2010 Powiązanie Kooperacyjne na Rzecz Teleinformatyki Net4Work zyskało nowego członka, firmę Playlink S.A.


Eurokoncept Sp. z o.o. i Dotpay S.A. w Powiązaniu Kooperacyjnym

15.03.2010
Do Powiązania Kooperacyjnego na Rzecz Teleinformatyki Net4Work dołączyły firmy Eurokoncept Sp. z o.o. oraz Dotpay S.A.